11.03.08 15:16

Liigafanit koolla lauantaina Helsingissä

Liigafanien kirjo täyttää taas lauantaina (15.3.) Helsingin Sports Academyn, kun Englannin Liigan Kannattajat kokoontuu perinteiseen maalistapaamiseensa.

Tapaaminen Opens external link in new windowSports Academyssa alkaa kello 15 (Kaivokatu 8, Rautatieasemaa vastapäätä.) ELK:lle on varattu pöytaryhmät ison skreenin edestä - samaan tapaan kuin oli viime marraskuun fanitapaamisessa.

Kello 16 on vuorossa Liigaviisas-tietokilpailun osakilpailu 2/2008. Liiga-aiheisiin kysymyksiin voi vastailla aina klo 17 asti.

Illan TV-futistarjonta alkaa klassisella lauantain kellonlyömällä klo 17. Canal Plussan Valioliiga-tarjonnassa ovat tällöin (klo 17) ottelut:

  • Liverpool - Reading [CANAL+ SPORT 2]
  • Portsmouth - Aston Villa [CANAL+ SPORT EXTRA]
  • Sunderland - Chelsea [CANAL+ SPORT 1]


Vakioveikkausrivin varmistuttua seitsemään mennessä ilta huipentuu klo 19:15 alkavaan otteluun:

  • Arsenal - Middlesbrough [CANAL+ SPORT 2]



Tapaamiseen ovat tervetulleita kaikki brittifutiksen ystävät ja ELK:n toiminnasta kiinnostuneet. Paikan päällä voi liittyä ELK:n jäseneksi 25 euron käteismaksua vastaan.


Nähdään lauantaina!

 

Lisätietoa tapaamisesta, Opens external link in new windowks. keskustelu ELK:n keskustelufoorumilla.

Tiedustelut: Jari Kolari, redi15(a)luukku.com, p. 050-65679

kirjoittanut: AN











Centrebet

MAINOSTAJAKSI | KIRJOITTAJAKSI | HISTORIIKKI | PALAUTE | YLEISTÄ

Copyright © Paitsio.com 2004-2008