01.09.07 09:31
Fulham on lainannut keskikenttäpelaaja Danny Murphyn Tottenhamista ja hyökkääjä Shefki Kuqin Crystal Palacesta.
Entinen Englannin maajoukkuemies Danny Murphy ei ole mahtunut Tottenhamin vahvuuteen viime tammikuun jälkeen ja manageri Lawrie Sanchez oli tyytyväinen kaappaukseensa.
- Danny Murphy on kokenut Englannin maajoukkuepelaaja, jolla on loistava pelisilmä, paljon kokemusta ja kykyjä, Sanchez sanoi.
Aivan siirtoikkunan sulkeutumisen hetkillä Fulham vahvisti päässeensä sopuun myös Crystal Palacen kanssa Suomen maajoukkuekärki Shefki Kuqin siirrosta Fulhamiin. Kuqi on lainalla Craven Cottagella joulukuun loppuun asti.
- Tämä on kaiken kaikkiaan upea juttu. Olen aina haaveillut siitä, että palaan Valioliigaan. Paluu tapahtui nopeammin kuin osasin odottaa, Kuqi kommentoi siirtoaan.
kirjoittanut: KH