Jump to content

E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV

Members
  • Content count

    441
  • Joined

  • Last visited


Reputation Activity

  1. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from ZacharyEt in "Muita" suomalaisia   
    Topiicci käsittelee suomalaisia pelaajia, joilla ei ole jo olemassa omaa topiiccia....Ei kaikille vaan jaksa tehdä
     
    Vili Savolainen;
    http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2008/01/597569
    Aika todennäköistä on että siirtyy Brittein-saarille...Jompi kumpi Leeds tai Reading, aika varmasti se ensimmäinen näistä, johon juuri vanha kaverinsa Sebastian Sorsa siirtyi
    http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2008/01/596191
     
    Ari Nyman;
    http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2008/01/597281
    jotain Arin kuulumisia Sveitsistä
     
    Markus Paatelainen
    http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2008/01/597139
    http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2008/01/597206
     
     
     
    Enempää ei juuri nyt ehdi laittaa, kun ulkojäät kutsuu:lol:
     
    E;
    Janne Hietanen
    http://www.mtv3.fi/urheilu/futis2007/uutiset_erik.shtml?Oulu
     
    Mehmet Hetemaj
    http://www.iltasanomat.fi/urheilu/uutinen.asp?id=1472842
  2. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
  3. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from gosedaphAgopeZH in Euro 2008 -Ottelu ottelulta   
    Ajattelin tehdä tälläisen topiicin, johon voi sitten pelien alkaessa kirjoitella mielipiteitä, ennakoita, yhteenvetoja ym. otteluista, ettei tarvitsisi ihan jokaiselle ottelulle uutta topiiccia perustaa.
     
    Otteluohjelma;
    Saturday 7 June 2008
    1 Grp A Switzerland 18:00 Czech Republic Basel - St. Jakob-Park
    2 Grp A Portugal 20:45 Turkey Geneva - Stade de Genève
    Sunday 8 June 2008
    3 Grp B Austria 18:00 Croatia Vienna - Ernst Happel
    4 Grp B Germany 20:45 Poland Klagenfurt - Wörthersee
    Monday 9 June 2008
    5 Grp C Romania 18:00 France Zurich - Letzigrund
    6 Grp C Netherlands 20:45 Italy Berne - Stade de Suisse
    Tuesday 10 June 2008
    7 Grp D Spain 18:00 Russia Innsbruck - Tivoli Neu
    8 Grp D Greece 20:45 Sweden Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    Wednesday 11 June 2008
    9 Grp A Czech Republic 18:00 Portugal Geneva - Stade de Genève
    10 Grp A Switzerland 20:45 Turkey Basel - St. Jakob-Park
    Thursday 12 June 2008
    11 Grp B Croatia 18:00 Germany Klagenfurt - Wörthersee
    12 Grp B Austria 20:45 Poland Vienna - Ernst Happel
    Friday 13 June 2008
    13 Grp C Italy 18:00 Romania Zurich - Letzigrund
    14 Grp C Netherlands 20:45 France Berne - Stade de Suisse
    Saturday 14 June 2008
    15 Grp D Sweden 18:00 Spain Innsbruck - Tivoli Neu
    16 Grp D Greece 20:45 Russia Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    Sunday 15 June 2008
    17 Grp A Switzerland 20:45 Portugal Basel - St. Jakob-Park
    18 Grp A Turkey 20:45 Czech Republic Geneva - Stade de Genève
    Monday 16 June 2008
    19 Grp B Poland 20:45 Croatia Klagenfurt - Wörthersee
    20 Grp B Austria 20:45 Germany Vienna - Ernst Happel
    Tuesday 17 June 2008
    21 Grp C Netherlands 20:45 Romania Berne - Stade de Suisse
    22 Grp C France 20:45 Italy Zurich - Letzigrund
    Wednesday 18 June 2008
    23 Grp D Greece 20:45 Spain Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    24 Grp D Russia 20:45 Sweden Innsbruck - Tivoli Neu
    Thursday 19 June 2008
    25 QF Winner Grp A 20:45 Runner-up Grp B Basel - St. Jakob-Park
    Friday 20 June 2008
    26 QF Winner Grp B 20:45 Runner-up Grp A Vienna - Ernst Happel
    Saturday 21 June 2008
    27 QF Winner Grp C 20:45 Runner-up Grp D Basel - St. Jakob-Park
    Sunday 22 June 2008
    28 QF Winner Grp D 20:45 Runner-up Grp C Vienna - Ernst Happel
    Wednesday 25 June 2008
    29 SF Winner #25 20:45 Winner #26 Basel - St. Jakob-Park
    Thursday 26 June 2008
    30 SF Winner #27 20:45 Winner #28 Vienna - Ernst Happel
    Sunday 29 June 2008
    31 F Winner #29 20:45 Winner #30 Vienna - Ernst Happel
     
    -nostellaan tätä sitten ylös, kun kisat alkavat lähestyä.
  4. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
  5. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
  6. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from ingerceWainue in Joukkueet   
    Tässä alkuun Kroatin kokoonpano:
     
    Goalkeepers: Stipe Pletikosa (FC Spartak Moskva), Vedran Runje (RC Lens), Mario Galinović (Panathinaikos FC).
     
    Defenders: Dario Šimić (AC Milan), Robert Kovač (BV Borussia Dortmund), Josip Šimunić (Hertha BSC Berlin), Vedran Ćorluka (Manchester City FC), Dario Knežević (AS Livorno Calcio), Hrvoje Vejić (FC Tom Tomsk).
     
    Midfielders: Niko Kovač (FC Salzburg), Jerko Leko (AS Monaco FC), Darijo Srna (FC Shakhtar Donetsk), Niko Kranjčar (Portsmouth FC), Luka Modrić (Tottenham Hotspur FC), Danijel Pranjić (SC Heerenveen), Ivan Rakitić (FC Schalke 04), Ognjen Vukojević (NK Dinamo Zagreb), Nikola Pokrivač (AS Monaco FC).
     
    Forwards: Mladen Petrić (BV Borussia Dortmund), Ivica Olić (Hamburger SV), Ivan Klasnić (Werder Bremen), Igor Budan (Parma FC), Nikola Kalinić (HNK Hajduk Split).
     
    Reserves: Manuel Pamić (FC Salzburg), Anas Sharbini (HNK Rijeka).
  7. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from gosedaphAgopeZH in Euro 2008 -Ottelu ottelulta   
    Ajattelin tehdä tälläisen topiicin, johon voi sitten pelien alkaessa kirjoitella mielipiteitä, ennakoita, yhteenvetoja ym. otteluista, ettei tarvitsisi ihan jokaiselle ottelulle uutta topiiccia perustaa.
     
    Otteluohjelma;
    Saturday 7 June 2008
    1 Grp A Switzerland 18:00 Czech Republic Basel - St. Jakob-Park
    2 Grp A Portugal 20:45 Turkey Geneva - Stade de Genève
    Sunday 8 June 2008
    3 Grp B Austria 18:00 Croatia Vienna - Ernst Happel
    4 Grp B Germany 20:45 Poland Klagenfurt - Wörthersee
    Monday 9 June 2008
    5 Grp C Romania 18:00 France Zurich - Letzigrund
    6 Grp C Netherlands 20:45 Italy Berne - Stade de Suisse
    Tuesday 10 June 2008
    7 Grp D Spain 18:00 Russia Innsbruck - Tivoli Neu
    8 Grp D Greece 20:45 Sweden Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    Wednesday 11 June 2008
    9 Grp A Czech Republic 18:00 Portugal Geneva - Stade de Genève
    10 Grp A Switzerland 20:45 Turkey Basel - St. Jakob-Park
    Thursday 12 June 2008
    11 Grp B Croatia 18:00 Germany Klagenfurt - Wörthersee
    12 Grp B Austria 20:45 Poland Vienna - Ernst Happel
    Friday 13 June 2008
    13 Grp C Italy 18:00 Romania Zurich - Letzigrund
    14 Grp C Netherlands 20:45 France Berne - Stade de Suisse
    Saturday 14 June 2008
    15 Grp D Sweden 18:00 Spain Innsbruck - Tivoli Neu
    16 Grp D Greece 20:45 Russia Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    Sunday 15 June 2008
    17 Grp A Switzerland 20:45 Portugal Basel - St. Jakob-Park
    18 Grp A Turkey 20:45 Czech Republic Geneva - Stade de Genève
    Monday 16 June 2008
    19 Grp B Poland 20:45 Croatia Klagenfurt - Wörthersee
    20 Grp B Austria 20:45 Germany Vienna - Ernst Happel
    Tuesday 17 June 2008
    21 Grp C Netherlands 20:45 Romania Berne - Stade de Suisse
    22 Grp C France 20:45 Italy Zurich - Letzigrund
    Wednesday 18 June 2008
    23 Grp D Greece 20:45 Spain Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    24 Grp D Russia 20:45 Sweden Innsbruck - Tivoli Neu
    Thursday 19 June 2008
    25 QF Winner Grp A 20:45 Runner-up Grp B Basel - St. Jakob-Park
    Friday 20 June 2008
    26 QF Winner Grp B 20:45 Runner-up Grp A Vienna - Ernst Happel
    Saturday 21 June 2008
    27 QF Winner Grp C 20:45 Runner-up Grp D Basel - St. Jakob-Park
    Sunday 22 June 2008
    28 QF Winner Grp D 20:45 Runner-up Grp C Vienna - Ernst Happel
    Wednesday 25 June 2008
    29 SF Winner #25 20:45 Winner #26 Basel - St. Jakob-Park
    Thursday 26 June 2008
    30 SF Winner #27 20:45 Winner #28 Vienna - Ernst Happel
    Sunday 29 June 2008
    31 F Winner #29 20:45 Winner #30 Vienna - Ernst Happel
     
    -nostellaan tätä sitten ylös, kun kisat alkavat lähestyä.
  8. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
  9. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from gosedaphAgopeZH in Euro 2008 -Ottelu ottelulta   
    Ajattelin tehdä tälläisen topiicin, johon voi sitten pelien alkaessa kirjoitella mielipiteitä, ennakoita, yhteenvetoja ym. otteluista, ettei tarvitsisi ihan jokaiselle ottelulle uutta topiiccia perustaa.
     
    Otteluohjelma;
    Saturday 7 June 2008
    1 Grp A Switzerland 18:00 Czech Republic Basel - St. Jakob-Park
    2 Grp A Portugal 20:45 Turkey Geneva - Stade de Genève
    Sunday 8 June 2008
    3 Grp B Austria 18:00 Croatia Vienna - Ernst Happel
    4 Grp B Germany 20:45 Poland Klagenfurt - Wörthersee
    Monday 9 June 2008
    5 Grp C Romania 18:00 France Zurich - Letzigrund
    6 Grp C Netherlands 20:45 Italy Berne - Stade de Suisse
    Tuesday 10 June 2008
    7 Grp D Spain 18:00 Russia Innsbruck - Tivoli Neu
    8 Grp D Greece 20:45 Sweden Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    Wednesday 11 June 2008
    9 Grp A Czech Republic 18:00 Portugal Geneva - Stade de Genève
    10 Grp A Switzerland 20:45 Turkey Basel - St. Jakob-Park
    Thursday 12 June 2008
    11 Grp B Croatia 18:00 Germany Klagenfurt - Wörthersee
    12 Grp B Austria 20:45 Poland Vienna - Ernst Happel
    Friday 13 June 2008
    13 Grp C Italy 18:00 Romania Zurich - Letzigrund
    14 Grp C Netherlands 20:45 France Berne - Stade de Suisse
    Saturday 14 June 2008
    15 Grp D Sweden 18:00 Spain Innsbruck - Tivoli Neu
    16 Grp D Greece 20:45 Russia Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    Sunday 15 June 2008
    17 Grp A Switzerland 20:45 Portugal Basel - St. Jakob-Park
    18 Grp A Turkey 20:45 Czech Republic Geneva - Stade de Genève
    Monday 16 June 2008
    19 Grp B Poland 20:45 Croatia Klagenfurt - Wörthersee
    20 Grp B Austria 20:45 Germany Vienna - Ernst Happel
    Tuesday 17 June 2008
    21 Grp C Netherlands 20:45 Romania Berne - Stade de Suisse
    22 Grp C France 20:45 Italy Zurich - Letzigrund
    Wednesday 18 June 2008
    23 Grp D Greece 20:45 Spain Salzburg - EM Stadion Wals-Siezenheim
    24 Grp D Russia 20:45 Sweden Innsbruck - Tivoli Neu
    Thursday 19 June 2008
    25 QF Winner Grp A 20:45 Runner-up Grp B Basel - St. Jakob-Park
    Friday 20 June 2008
    26 QF Winner Grp B 20:45 Runner-up Grp A Vienna - Ernst Happel
    Saturday 21 June 2008
    27 QF Winner Grp C 20:45 Runner-up Grp D Basel - St. Jakob-Park
    Sunday 22 June 2008
    28 QF Winner Grp D 20:45 Runner-up Grp C Vienna - Ernst Happel
    Wednesday 25 June 2008
    29 SF Winner #25 20:45 Winner #26 Basel - St. Jakob-Park
    Thursday 26 June 2008
    30 SF Winner #27 20:45 Winner #28 Vienna - Ernst Happel
    Sunday 29 June 2008
    31 F Winner #29 20:45 Winner #30 Vienna - Ernst Happel
     
    -nostellaan tätä sitten ylös, kun kisat alkavat lähestyä.
  10. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
  11. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from ingerceWainue in Joukkueet   
    Tässä alkuun Kroatin kokoonpano:
     
    Goalkeepers: Stipe Pletikosa (FC Spartak Moskva), Vedran Runje (RC Lens), Mario Galinović (Panathinaikos FC).
     
    Defenders: Dario Šimić (AC Milan), Robert Kovač (BV Borussia Dortmund), Josip Šimunić (Hertha BSC Berlin), Vedran Ćorluka (Manchester City FC), Dario Knežević (AS Livorno Calcio), Hrvoje Vejić (FC Tom Tomsk).
     
    Midfielders: Niko Kovač (FC Salzburg), Jerko Leko (AS Monaco FC), Darijo Srna (FC Shakhtar Donetsk), Niko Kranjčar (Portsmouth FC), Luka Modrić (Tottenham Hotspur FC), Danijel Pranjić (SC Heerenveen), Ivan Rakitić (FC Schalke 04), Ognjen Vukojević (NK Dinamo Zagreb), Nikola Pokrivač (AS Monaco FC).
     
    Forwards: Mladen Petrić (BV Borussia Dortmund), Ivica Olić (Hamburger SV), Ivan Klasnić (Werder Bremen), Igor Budan (Parma FC), Nikola Kalinić (HNK Hajduk Split).
     
    Reserves: Manuel Pamić (FC Salzburg), Anas Sharbini (HNK Rijeka).
  12. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
  13. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from ingerceWainue in Joukkueet   
    Tässä alkuun Kroatin kokoonpano:
     
    Goalkeepers: Stipe Pletikosa (FC Spartak Moskva), Vedran Runje (RC Lens), Mario Galinović (Panathinaikos FC).
     
    Defenders: Dario Šimić (AC Milan), Robert Kovač (BV Borussia Dortmund), Josip Šimunić (Hertha BSC Berlin), Vedran Ćorluka (Manchester City FC), Dario Knežević (AS Livorno Calcio), Hrvoje Vejić (FC Tom Tomsk).
     
    Midfielders: Niko Kovač (FC Salzburg), Jerko Leko (AS Monaco FC), Darijo Srna (FC Shakhtar Donetsk), Niko Kranjčar (Portsmouth FC), Luka Modrić (Tottenham Hotspur FC), Danijel Pranjić (SC Heerenveen), Ivan Rakitić (FC Schalke 04), Ognjen Vukojević (NK Dinamo Zagreb), Nikola Pokrivač (AS Monaco FC).
     
    Forwards: Mladen Petrić (BV Borussia Dortmund), Ivica Olić (Hamburger SV), Ivan Klasnić (Werder Bremen), Igor Budan (Parma FC), Nikola Kalinić (HNK Hajduk Split).
     
    Reserves: Manuel Pamić (FC Salzburg), Anas Sharbini (HNK Rijeka).
  14. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from ingerceWainue in Joukkueet   
    Tässä alkuun Kroatin kokoonpano:
     
    Goalkeepers: Stipe Pletikosa (FC Spartak Moskva), Vedran Runje (RC Lens), Mario Galinović (Panathinaikos FC).
     
    Defenders: Dario Šimić (AC Milan), Robert Kovač (BV Borussia Dortmund), Josip Šimunić (Hertha BSC Berlin), Vedran Ćorluka (Manchester City FC), Dario Knežević (AS Livorno Calcio), Hrvoje Vejić (FC Tom Tomsk).
     
    Midfielders: Niko Kovač (FC Salzburg), Jerko Leko (AS Monaco FC), Darijo Srna (FC Shakhtar Donetsk), Niko Kranjčar (Portsmouth FC), Luka Modrić (Tottenham Hotspur FC), Danijel Pranjić (SC Heerenveen), Ivan Rakitić (FC Schalke 04), Ognjen Vukojević (NK Dinamo Zagreb), Nikola Pokrivač (AS Monaco FC).
     
    Forwards: Mladen Petrić (BV Borussia Dortmund), Ivica Olić (Hamburger SV), Ivan Klasnić (Werder Bremen), Igor Budan (Parma FC), Nikola Kalinić (HNK Hajduk Split).
     
    Reserves: Manuel Pamić (FC Salzburg), Anas Sharbini (HNK Rijeka).
  15. Like
    E"WONDER STRIKE"IMAMALIEV got a reaction from Booxexpothe in EM-kisat 2008   
    Arvotaan ensi sunnuntaina. Ellen ole ihan väärässä yle extra näyttää tämän suorana
×