Jump to content

Böö

Members
  • Content count

    101
  • Joined

  • Last visited

About Böö

  • Rank
    Junior Member
  • Birthday 07/01/1949
  1. Ykkönen 2021

    Ajankohta: La 17.4. TV: Ruutu Palloliitto:
  2. Veikkausliiga 2021

    La 10.4. Otteluohjelma:
  3. Ykkönen 2021

    TV: Ruutu Ajankohta: La 17.4. Mitä joukkuetta kannatat: ? Joukkueet: Ekenäs IF FF Jaro IF Gnistan JIPPO KPV Klubi 04 MP Musan Salama PK-35 RoPS TPS VPS
  4. Veikkausliiga 2021

    Ajankohta: La 10.4. - Virallinen sivu: Mitä joukkuetta kannatat ? Joukkueet: HJK Helsinki SJK Seinäjoki Haka Valkeakoski IFK Mariehamn Mariehamn FC Lahti Lahti FC Inter Turku KuPS Kuopio Ilves Tampere FC Honka Espoo AC Oulu KTP Kotka HIFK Helsinki
  5. Veikkausliiga 2020

    Ajankohta: 11.4.-1.11. Joukkueet: HJK Helsinki SJK Seinäjoki Haka Valkeakoski IFK Mariehamn Mariehamn FC Lahti Lahti FC Inter Turku KuPS Kuopio Ilves Tampere FC Honka Espoo RoPS Rovaniemi TPS Turku HIFK Helsinki Kausi alkaa La 11.4. ja päättyy Su 1.11. https://yle.fi/urheilu/3-11159309
  6. Ykkönen 2020

    Ajankohta: 18.4.- ? Joukkueet: KPV VPS FF Jaro KTP MuSa EIF AC Oulu AC Kajaani MYPA Gnistan SJK Akatemia MP Kausi alkaa 18.4. ja runkosarja päättyy 29.8. https://www.palloliitto.fi/jalkapallouutiset/miesten-ykkosen-otteluohjelma-kaudelle-2020-julkaistu
  7. Kakkonen

    Kakkonen 2020 Ajankohta: 25.4.-3.10.2020 Kausi alkaa 25.4. ja runkosarja päättyy 3.10. https://www.palloliitto.fi/jalkapallouutiset/kakkosen-otteluohjelma-2020-julkaistu Joukkueet A-lohko: Espoon Palloseura FC Honka/Akatemia FC Kiffen 08 FC Viikingit Järvenpään Palloseura Kultsu FC Lahden Reipas Mikkelin Kissat Nurmijärven Jalkapalloseura PEPO Lappeenranta PK-35 PK Keski-Uusimaa Joukkueet B-lohko: Atlantis FC FC Espoo FC Jazz Grankulla IFK Klubi 04 HJS Ilves/2 Kaarinan Pojat Pallo-Iirot Pargas IF Salon Palloilijat Tampereen Pallo-Veikot Joukkueet C-lohko: FC Kiisto FC Vaajakoski Gamlakarleby BK Jakobstads BK Jippo JJK Jyväskylä JS Hercules Kuopio Futis -98 Oulun Luistinseura PS Kemi Kings RoPS/2 Vasa IFK
  8. La Liga

    Su 15.12.2019 klo 21:55 LIVE SUB: Valencia - Real Madrid.
  9. Veikkausliiga 2019

    TV: Nelonen ja Ruutu Ajankohta: 3.4. - 3.11.2019 Joukkueet: HIFK Helsinki HJK Helsinki Honka Espoo IFK Mariehamn Maarianhamina Ilves Tampere Inter Turku KPV Kokkola KuPS Kuopio Lahti Lahti RoPS Rovaniemi SJK Seinäjoki VPS Vaasa
  10. Ykkönen 2019

    Ajankohta: 27.4. - 19.10.2019 Joukkueet: TPS (Turku) Ekenäs IF (Raasepori) AC Oulu (Oulu) FC Haka (Valkeakoski) FF Jaro (Pietarsaari) FC KTP (Kotka) AC Kajaani (Kajaani) TPV (Tampere) MYPA (Kouvola) MuSa (Pori)
  11. Coppa Italia

    Lazio - Novara la 12.1. klo 15.55 · Yle Areena Sampdoria - Milan la 12.1. klo 18.55 · Yle Areena Bologna - Juventus la 12.1. klo 21.40 · Yle Areena Supercoppa: Juventus - Milan ke 16.1. klo 19.25 · Yle Areena ja klo 20.00 · Yle TV2
  12. A.C. Milan Club Finlandia

    Facebook.: Sivu ei ole saatavilla!, A.C. Milan Club Finlandia
  13. Serie A näkyy ruudussa: 3 v. 2018/19, 2019/20 ja 2020/21. https://www.ruutu.fi/article/1398 2021/22. ?
  14. TV oikeudet

    MTV: LaLiga nähdään C Morella syksystä 2018 ainakin kevääseen 2021 saakka. https://www.mtv.fi/sport/jalkapallo/la-liga/artikkeli/espanjan-laliga-palaa-mtv-lle-kaikki-ottelut-suorana-c-morella/6972894?mtv_ref=twb_urheilu_uusimmat_ei-F1-kiekko#gs.HTgv5FY
  15. Brasilia, 14. kesäkuuta - 7. heinäkuuta. Joukkueet: Argentina, Catar, Ecuador, Perú, Bolivia, Chile, Japón, Uruguay, Brasil, Colombia, Paraguay ja Venezuela TV: Viasat, https://es.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_2019
×